Posty autora: Robert Perzanowski (5)

Kredyt hipoteczny krok po kroku

Jedną z ważniejszych życiowych decyzji jest zakup własnego mieszkania, często z pomocą banku. Wybierając wymarzoną nieruchomość i kredyt hipoteczny, często działamy pod wpływem emocji. Te przesłaniają nam wybór optymalnego rozwiązania, a podejmowane decyzje mogą przysporzyć niepotrzebnych nerwów. Jak podjeść do wyboru kredytu mieszkaniowego w sposób optymalny?

Uwaga na koszty kredytowe

Pożyczając od Banku pieniądze zobowiązujemy się do oddania kapitału oraz wszystkich kosztów związanych z pożyczką. Koszty kredytowe będą różne w zależności od rodzaju finansowania, okresu kredytu, kwoty oraz od naszych preferencji.

Kredyt hipoteczny a wkład własny

Kupując nieruchomość za kredyt hipoteczny musimy pamiętać o kosztach jakie trzeba ponieść na początku całego przedsięwzięcia. Są niemałe. Pierwszym z nich, a zarazem największym to wkład własny. Jest to o tyle istotne, że pozostałe koszty kredytu oraz dodatkowe opłaty z nim związane uzależnione będą od wysokości wniesionego wkładu własnego.

Rynek pierwotny vs wtórny. Jakie mieszkanie wybrać?

Podejmując decyzję o kupnie mieszkania lub domu stajemy często przed trudnym wyborem. Dotyczy tego, z jakiego rynku wybrać mieszkanie – wtórnego czy pierwotnego? Oto wszystkie, lub prawie wszystkie wady i zalety obydwu rynków mieszkaniowych.

Kredyt hipoteczny z kartą kredytową

Wszystkie klientki i wszyscy klienci banków wiedzą, że karta kredytowa przynosi same wygody w użyciu. Dzięki niej możemy wykorzystać dodatkową gotówkę na potrzebne zakupy, wypożyczyć samochód, przydaje się zagranicą. Jej posiadanie może też wpłynąć na uzyskanie kredytu hipotecznego. Oto w jaki sposób.