Aktualności

Ubezpieczenie mieszkania: Ile warta jest Twoja nieruchomość? (vlog w języku migowym)

Opłacasz składkę za ubezpieczenie i co w zamian otrzymujesz? Jakie są elementy ochrony?

Cześć, 
tu Centrum Finansowe Głuchych (CFG). 

Dzisiaj chcę opowiedzieć o ubezpieczeniu mieszkania (blok albo willa). 

Pierwszą, najważniejszą sprawą jest to, żeby zastanowić się ile jest warte Twoje mieszkanie. Np 300.000zł, 350.000zł Tutaj chodzi o to, że jak mieszkania zabraknie, nic nie będzie (pusto), to żeby otrzymać od firmy ubezpieczeniowej taką sumę ubezpieczenia, dzięki której będziesz mógł mieć z powrotem np. 3 pokojowe mieszkanie, czy wybudować np. 100m2 (czyli tyle ile miałeś przed straceniem domu). Przed straceniem mieszkania/domu to było warte 400.000zł czy 350.000zł i dzięki otrzymanemu odszkodowaniu będziesz mógł kupić albo wybudować się.

Bo jeżeli ty zgłosisz do ubezpieczenia nieruchomość, która jest warta np. 400.000zł, a ty zaniżysz wartość nieruchomości np. na 200.000zł, bo chcesz niższą składkę zapłacić, to pamiętaj o tym, że w przypadku utraty mieszkania, otrzymasz tylko 200.000zł. Z 400.000zł, 200.000zł dostaniesz, a brakujące drugie 200.000zł będziesz musiał zdobyć z innych źródeł (pożyczka, wsparcie rodziny, własne oszczędności lub coś innego). 

Następna sprawa - rzeczy posiadane w domu np. różne sprzęty, sprzęt rehabilitacyjny, rower, rzeczy, sprzęty do muzyki, telewizor i inne. To też wchodzi w skład ubezpieczenia. Konstrukcja wtedy jest taka: np. 350.000zł odnośnie wartości mieszkania + 50.000zł za rzeczy. Razem 400.000zł. Wtedy cała wartość wynosi 400.000zł, która obejmuje mieszkanie i rzeczy. 

W ramach składki rocznej, opłaty jednorazowej otrzymujesz ochronę w wysokości wartości domu oraz:
a) ogień - pożar, wybuch, dym, 
b) przyroda - śnieg, deszcz, wiatr, wichura, zalanie wodą i przez te czynniki twój dom ucierpiał
c) powódź - czyli na przykład nastąpiło wylanie się rzeki
d) zalanie - czyli w środku twojego domu nastąpiło zalanie wody przez np. dziurę w pralce, zmywarce, niezakręcenie kranów w umywalce i nastąpiło wylanie się wody, sąsiad zalał Ciebie, 
e) elementy szklane (szkło) - okno, akwarium się rozbije, szklana płyta do gotowania w kuchni, 
f) kradzież - czyli ukradli Ci rzeczy u Ciebie w domu
g) wandalizm - czyli narysowali sprayem u Ciebie różne brzydkie znaki lub słowa

Całkiem niezła ochrona jest w ramach składki :) 

Teraz informacja odnośnie składki za takie ubezpieczenie. Jest to składka roczna, której koszt jest zależny od kilku czynników takich jak powierzchnia w m2, która kondygnacja (ostatnia czy parter), willa duża czy mała, ubezpieczenie ma być podstawowe, średnie czy all. To wszystko ma wpływ na cenę składki. Klienci, którzy dotychczas do mnie się zgłosili przeważnie kupowali składki w okolicach 200 - 300 - 400zł. Chociaż byli również Klienci, którzy zapłacili nawet 600zł za dom 250m2 i chcieli mieć all lub chcieli mieć dodatkowe opcje w ubezpieczeniu. To tak wyglądało z mojego doświadczenia. 
Także powtórzę: składka jest roczna i w ramach składki np. za 250 czy 300zł otrzymujesz ochronę twojego mieszkania, które jest warte np. 400.000zł. 

Zrobiłem tego vloga, bo otrzymywałem wcześniej zapytania na ten temat i pomyślałem, że warto dać więcej informacji. 

Także, jeżeli jesteś zainteresowany otrzymaniem większej ilości informacji lub chcesz kupić takie ubezpieczenie to zapraszam serdecznie. Możemy wtedy porozmawiać przez kamerę video. 
 

Brak Komentarzy, Bądź pierwszy!